Wizyty

strona główna » Wizyty
Jak wygląda wizyta u dietetyka i jak się do niej przygotować ?

Wizyta u dietetyka trwa od 30 do 75 minut. W tym czasie dokładnie omawiamy problem, z którym się zgłaszasz. Analizuję sposób Twojego żywienia oraz uzyskujesz wskazówki, co do korekty swojej diety.Warto przed wizytą zapisać swoje menu z 2-3 dni, ułatwi to analizę Twojego żywienia podczas wizyty w gabinecie.
Przed wizytą nie należy jeść i pić przez co najmniej 2 godziny, dzięki temu analiza składu Twojego ciała będzie dokładniejsza. Podczas spotkania odbywają się szczegółowe pomiary na profesjonalnym analizatorze składu ciała (dokonywane są boso) oraz ustalam dalsze etapy opieki dietetycznej.

Jaki sprzęt wykorzystywany jest do analizy składu ciała?

Pomiary dokonywane są na wysokiej jakości analizatorze składu ciała z atestem medycznym. ANALIZATOR SKŁADU CIAŁA JAWON MEDICAL IOI-353
Za pomocą wielocząsteczkowego pomiaru bioimpedencji elektrycznej pozwala na profesjonalny pomiar składu ciała:
 • Zawartość tkanki tłuszczowej
 • Ocena wisceralnej tkanki tłuszczowej
 • Zawartość tkanki beztłuszczowej
 • Masa tkanek miękkich (mięśnie)
 • Zawartość wody
 • Zawartość protein i minerałów
 • Ocena podstawowej przemiany materii
 • Określenie wieku metabolicznego
 • Ocena sylwetki
 • Ocena składu ciała w każdej kończynie osobno
 • Dokładny pomiar wzrostu dzięki połączeniu ze wzrostomierzem ultradźwiękowym
 • Analizator Składu Ciała JAWON MEDICAL IOI-353 posiada certyfikat EC0197 oraz spełnia wymagania dyrektywy MDD 93/42EEC w zakresie urządzeń medycznych

Jak konstruowana i skuteczna jest dieta?

Dieta opracowywana jest indywidualnie dla każdej osoby, zawiera produkty i potrawy, które lubisz. W diecie zawsze uwzględniam Twoje preferencje, zarówno co do rodzajów posiłków, jak i ich pory i szybkości ich przygotowania. Dietę dopasowuję do Twojego trybu życia, rodzaju pracy i czasu, jaki masz na dany posiłek. Dietę ustalam indywidualnie, dlatego trzeba na nią poczekać 5-7 dni roboczych.Na diecie odchudzającej opracowanej przeze mnie moi pacjenci chudną średnio około 0,5-1,5kg tygodniowo, tj. ok.4-6 kg miesięcznie. Jest to prawidłowa, nie za szybka utrata masy ciała gwarantująca trwałe pozbycie się zbędnych kilogramów, oraz uniknięcie efektu jo-jo.
Dieta rozpisana jest szczegółowo na każdy dzień wraz z dokładnymi przepisami, co do sposobu przygotowania danego posiłku.

Dlaczego warto wybraćbyć pod stałą opieką dietetyka?

Rozwiązanie to daje możliwość stałej kontroli i monitorowania efektów diety odchudzającej, leczniczej bądź innej.
Podczas każdej wizyty omawiam bieżące pytania oraz modyfikuję dotychczasowy jadłospis, tak by dieta była jak najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb.
Podczas trwania opieki zyskujesz stały – osobisty, telefoniczny oraz mailowy – kontakt z dietetykiem, dzięki któremu uczysz się, jak zdrowo się odżywiać, czy też jak ustrzec się błędów żywieniowych. Na bieżąco rozwiązuję Twoje wątpliwości oraz uzyskujesz odpowiedzi na dręczące pytania dotyczące diety. Cykliczne wizyty w gabinecie dietetyka są bardzo motywujące, co ma bezpośredni wpływ na powodzenie terapii.