Usługi dodatkowe

strona główna » Usługi dodatkowe

Zakupy z dietetykiem
Wspólne wyjście do sklepu i zrobienie przykładowych codziennych zakupów wraz z analizą dostępnych produktów i wskazaniem ich pozytywnego lub negatywnego efektu zdrowotnego. Podczas wspólnego wyjścia do sklepu nauczysz się między innymi czytania etykiet. Czas trwania – ok. 60-75 minut.

Porządkowanie lodówki z dietetykiem
Wizyta dietetyka w Twoim domu, podczas której dokonywana jest analiza produktów spożywczych pod względem ich wartości odżywczej oraz zdrowotnej. Analizowane są błędy żywieniowe związane z wyborem nieprawidłowych produktów wraz z propozycjami zmiany na zdrowsze odpowiedniki.
Czas trwania – ok. 90 minut.

 

Możliwość wypożyczenia sprzętu: Monitora Aktywności Fizycznej, wagi kuchennej (wypożyczenie za kaucją).

Monitor aktywności fizycznej to małe urządzenie, które pozwoli poznać Ci ilość spalanych kalorii związanych z codzienną aktywnością fizyczną. Pokaże ilość pokonanych kroków i przebytych kilometrów. Na wykresie zobaczysz kiedy Twoja aktywność była na najwyższym poziomie, kiedy na najniższym. By pomiar był najbardziej wiarygodny należy używać Monitora przez okres 7 dni.
Waga kuchenna jest przydatnym elementem podczas przygotowywania posiłków, szczególnie w okresie pierwszych tygodni diety. Profesjonalna waga pozwoli nie tylko na zważenie danego produktu, ale także dzięki wbudowanej pamięci produktów i potraw poznasz kaloryczność danego produktu oraz dokładny skład odżywczy (ilość białek, węglowodanów i tłuszczu oraz składników mineralnych, np. sodu).

 

Pomiary antropometryczne na wysokiej jakości profesjonalnym analizatorze składu ciała JAWON MEDICAL IOI 353– możliwość skontrolowania swojej aktualnej masy ciała, wzrostu oraz szczegółowego składu organizmu: zawartość tkanki tłuszczowej, masy beztłuszczowej w tym wody, masy mięśniowej, masy kości oraz wskaźników BMI, WHR wraz z krótką analizą i wskazaniami, co do dalszej terapii. Przeznaczone dla osób, które nie są klientami Centrum dietetycznego (pomiar dla klientów wliczony jest w cenę konsultacji dietetycznej).